Wynajem szalunków – nie musisz posiadać własnych

Wynajem szalunków Kraków - poznaj najkorzystniejszą ofertę

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, przede wszystkim składające się z metalu, desek lub sklejki laminowanej, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Stosuje się je do wznoszenia, formowania właściwego kształtu, a także podpierania konstrukcji betonowych lub żelbetonowych. Służą one też do zabezpieczania wykopów w gruncie i wzmacniania otworów w ścianach (np. okien lub drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie schodów, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Rodzaje konstrukcji i wynajem szalunków

Deskowania, to również nazwa szalunków, dzielimy ze względu na sposób ich używania – odróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także moduły stosowane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na podpory, stolik szalunkowy i dźwigary, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów można wymienić lekkie, średnie oraz ciężkie. Wiele firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się niezwykle popularny głównie wśród niewielkich przedsiębiorstw nie dysponujących własnymi systemami szalunkowymi.

Wypożyczalnia szalunków – czy warto?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Firmy, które świadczą tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, posiadają obszerny wachlarz materiałów konstrukcyjnych, a także gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też świetnie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]