Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Znajdź panele drewniane na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę godzin, a każdy upora się z tym bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie wolno zapominać także o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwie doby, aż wyparuje z nich zgromadzona woda. Wszystko gotowe?

Najważniejsze reguły układania paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pokoju. Zanim je położysz, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż potem sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym pracować

Podobnie jak inne produkty z drewna, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków klimatycznych w domu. Musisz zatem zostawić odstępy przyścienne o szerokości minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]