Podłogi drewniane

Poszukujesz podłóg drewnianych? Skieruj się tutaj

Podłogi drewniane sprawdzają się przez pokolenia. W kształtowaniu klimatu wnętrza nie ma spraw ważniejszych i mniej ważnych. Wygląd podłogi jest tak samo istotny, jak chociażby kolorystyka ścian. Podłogi drewniane są wciąż niezaprzeczalnie liderem w tej kwestii.

Zalety podłóg drewnianych

Podstawową zaletą podłóg drewnianych jest wykonanie z materiału naturalnego, czyli nieszkodliwego dla człowieka. Drewno ma również tę zaletę, iż znakomicie reguluje wilgotność powietrza. Podłoga drewniana to gwarancja trwałości.

Gatunki drzew, które najlepiej nadają się do produkcji podłóg drewnianych

Oprócz podłóg drewnianych z drewna litego, tj. parkiet, mozaika, można wybrać np. parkiet warstwowy. Lite drewno jest ciepłe, a także dekoracyjne. Nie uczula. Dokonując wyboru drewna na drewnianą podłogę, należy trzeba go dostosować do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym będzie układane. Specjalne gatunki mogą być stosowane również w łazience. Muszą być tylko olejowane, gdyż olej wnikając w pory drewna, dodatkowo chroni je przed wnikaniem wilgoci. Wszystkie drewna egzotyczne są twarde, ale kolorystyczne chyba najbardziej odpowiedni jest bambus.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]