Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszą przyczyną, przez którą na witrynę online może być założony ban od Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych surowych konsekwencji?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie ogromnej liczby odsyłaczy kierujących internautów na naszą witrynę internetową. Manipulują one pozycją strony w przeglądarce i przez to łamią zasady naturalnego linkowania opracowane przez koncern Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące występują w formie tekstów marketingowych najeżonych sztucznymi frazami. Szerzy się także proces sprzedaży linków, co skutkuje zastosowaniem filtra. Kiedy nieprofesjonalne praktyki zostaną wykryte, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się natychmiastowym obniżeniem jej rangi w wyszukiwarce, czasem aż o 40 stron.

Jak wyeliminować problem nienaturalnych linków przychodzących

Zwróćmy uwagę na to, że gdy na adres www zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie starać się o odtworzenie prawidłowej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie zapewnia całkowitego sukcesu. Zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji SEO, jeśli chcemy zwielokrotnić szansę pozbycia się uciążliwych filtrów. Profesjonaliści błyskawicznie ustalą rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie prestiżowym firmom.