Artykuły foliowe – z czego się je wytwarza?

Jeśli chcesz kupić worki na pojemniki euro, powinieneś odwiedzić ten adres.

Folia polietylenowa to surowiec, bez którego nie wyobrażamy sobie życia w XXI w.. Wyrabia się z niej zarówno worki wykorzystywane w gospodarstwie domowym, jak i produkty foliowe używane między innymi w sektorze spożywczym.

Z czego wytwarza się worki do skrzynek euro?

Polimer etenu, a potocznie polietylen, używany jest w szerokim zakresie w przemyśle. Worki na śmieci są prawdopodobnie najpopularniejszą jego postacią. Do ich wytwarzania używa się zarówno polietylen o niskiej gęstości (oznaczany skrótem LDPE), jak i polietylen o dużej gęstości (HDPE). HDPE wyróżnia się lepszą odpornością mechaniczną i ma wyższą temperaturę topnienia, jednakże jest mniej przezroczysty. Z takiej folii wykonuje się m.in. solidne worki na odpady. Z kolei LDPE jest przezroczysty, bezwonny oraz dość miękki, a przez to niezmiernie giętki. Nie jest tak odporny na wysokie temperatury, lecz w tych niższych zachowuje swoją sprężystość. Przydaje się to w przemyśle spożywczym, w szczególności tam, gdzie składuje i dostarcza się zamrożone produkty, np. w przetwórstwie mięsnym. Na potrzeby przemysłu spożywczego z LDPE produkuje się worki E2, które pasują do pojemników w kilku rozmiarach. Co istotne, takie worki powinny mieć atesty pozwalające im na kontakt z żywnością.

Inne produkty foliowe z polietylenu

Z polietylenu wyrabia się także dużo innych produktów dla rozmaitych gałęzi przemysłu. To m.in. zakrętki, różnego typu opakowania, przezroczysta folia pakunkowa (również ta termokurczliwą), a nawet żagle oraz wytrzymałe żyłki. Jest to także tworzywo, z którego Global Food Hygiene – krajowy producent odzieży ochronnej – opracował transparentne, antystatyczne peleryny jednorazowego użytku dla branży fryzjerskiej. Peleryny produkowane są w paru kolorach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w formie praktycznej rolki ze zrywką, którą pasuje do dozowników.

Adres:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]