Aspirator do odkurzacza – poznaj działanie i główne cechy

Przeziębienie u małego dziecka zazwyczaj nie jest groźną dolegliwością. Mimo powszechności tej choroby i braku większego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak jej bagatelizować. Nieodciągana przez długi czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwój takich chorób jak zapalenie zatok bądź ucha. By tego uniknąć, należy odsysać wydzielinę za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosie naszej pociechy. Jak zatem zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie usunie katar

Metod na usunięcie wydzieliny z nosa małego dziecka jest całkiem dużo. Najbardziej znany z nich z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą bywa dla pociechy mało komfortowe. Tym należy tłumaczyć sobie popularność innego typu odciągaczy, które są wydajniejsze i wygodniejsze w użyciu niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej złożone urządzenia to odciągacze do odkurzacza lub zasilane własnym silniczkiem.

Czy warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Katarek jest przykładem odciągacza do odkurzacza. Wspomniany odciągacz wydzieliny jest łatwy w obsłudze i bardzo efektywny, co wynika z jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa wydzielinę, ale też wpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co łagodzi objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie dziecka. Jest on dostępny w 2 wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 60 zł).