Aspirator do odkurzacza – wygodny i bezpieczny

Niedrożność nosa u niemowląt to dość częsta, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie jeść ani spać, gdy przeszkadza im zalegający katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – czy odciąganie kataru jest bardzo ważne?

Gromadzący się katar prowadzi do komplikacji, a po zakażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w groźniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła podrażniając je. Żółtozielony, bakteryjny katar staje się zagrożeniem dla płuc i oskrzeli.

Jak można odciągać wydzielinę Gruszka czy aspirator do nosa?

Jest kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do otworu nosowego, którą następnie naciskamy. Tworzące się podciśnienie zasysa katar do wnętrza gruszki. Innym sposobem jest aspirator na wdech rodzica. Aktualnie bardzo popularny jest natomiast skuteczny i bezpieczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa podłączany do odkurzacza

Takie rozwiązanie może wywoływać zdziwienie wielu rodziców. Tymczasem jest to znacznie wydajniejsza metoda niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, pasuje do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, powinien być stosowany po uprzednim rozrzedzeniu flegmy roztworem soli 0,9%. Po usunięciu kataru powinniśmy zadbać o nawilżenie uszkodzonej przez wydzielinę błony śluzowej nosa dziecka. Katarek do odkurzacza występuje w 3 wariantach: Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) oraz Complete (60 zł).