Buty do jazdy konnej – jakie kupić?

Dowiedz się, gdzie kupić buty jeździeckie.

Jazda konna z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie może to zaskakiwać – szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę spore atuty tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: ćwiczenie właściwej postawy, rozwój wszystkich układu mięśniowego, jak również polepszenie kondycji. Poza tym ma zbawienny wpływ na psychikę: likwiduje napięcie, zwiększa poczucie odpowiedzialności i wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak żeby maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy odpowiednio wybrać odzież i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – osłona części albo całej nogi

Rozróżnia się 2 główne typy butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Te pierwsze sięgają tylko za kostkę – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to natomiast obuwie niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym zapewniają osłonę całej nodze, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania siniaków czy zadrapań. Sztyblety są dużo tańsze, jakkolwiek kupując je warto pamiętać o tym, by zaopatrzyć się też w ochraniacze nóg – sztylpy lub czapsy.

Z czego robi się buty jeździeckie?

W czasie wyboru butów jeździeckich, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z którego zostały one wyprodukowane. Na rynku dostępne jest obuwie zrobione ze skóry oraz jej przeróżnych zamienników. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej kosztowne, mimo to warto się je wybrać z uwagi na większą trwałość i możliwość dostosowania się buta do kształtu stopy właściciela. Warte uwagi są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i szybko zyskuje oczekiwany kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada trochę gorzej, ale jej plusem jest niewygórowana cena.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]