Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Jeśli potrzebujesz kontenerów na odpady, kliknij tutaj

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się ogromną wytrzymałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele pojemników? Z jakiego powodu warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania rozróżniamy kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, płynne, a także niebezpieczne. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, która uniemożliwia wylewanie się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z podłogą posiadającą zaczepy do zabezpieczenia ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontener na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz wyposażone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały sypkie mogą również posiadać klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte używane do przechowywania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]