Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Mycie podłogi zdaje się bardzo łatwym obowiązkiem – wystarczy odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Jednak sprawa się komplikuje, gdy chodzi o znaczną powierzchnię lub trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wtedy należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Profesjonalne mopy do podłóg – czym się wyróżniają?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza dwie cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego został wykonany. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o znacznej powierzchni – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto też pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie.

Mocny trzonek i wiadro – ważne akcesoria do mopów

Sam mop to za mało, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć posadzki. Niemal równie istotne są również akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a właściwie dobrane w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza mycie podłóg. Podczas czyszczenia większych powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]