Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Zobacz, gdzie nabyć szatersy, wejdź na skyshutters.pl

Urządzając pomieszczenia, rzadko poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Przeważnie decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, a więc zasłony i firanki, które czasami zestawiane są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno mało znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic dekoracyjnych shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od kaprysu lokatorów. Wykonuje się je z PCV, drewna, a także z płyt MDF. Shuttersy montuje się najczęściej na oknach, niemniej jednak jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach bądź w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w polskich domach wykorzystuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większość z nas zapewne widziała je na ekranie telewizora bądź w kinie, gdyż tego rodzaju okiennice są często używane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w RPA oraz w Australii.

Shuttersy świetnie komponują się z różnymi stylami wnętrz

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters wspaniale się prezentują, mają one również zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: w upalne dni ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – utrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i nie ma przeważnie trudności, żeby założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co powoduje, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom niezwykle wytworny wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość domu. Trzeba również zaakcentować, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez wykorzystania żyłek, co posiadacze psotnych zwierząt lub rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające łańcuszki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]