Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Jeśli potrzebujesz toczka do jazdy konnej, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, ze względu sporą wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można nabyć 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak solidnej protekcji jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, używany przez wyczynowych sportowców, który ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne atesty oraz być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja lub umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask jeździecki nie powinno się też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]