Co zamiast kablówki? Antena SAT!

Zobacz, gdzie kupić antenę SAT.

Znaczna część z nas ma we własnym mieszkaniu telewizor. Pomimo tego, że częściej stawiamy na aktywność fizyczną, lubimy czasami obejrzeć ciekawy serial lub program telewizyjny. By odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie właściwie dobranej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą aktualnie można kupić bez trudu.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Termin antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej parę razy w życiu. Jest to urządzenie z trudną do przeoczenia czaszą, która zwyczajowo nazywana jest talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Za sprawą anteny SAT można w związku z tym odbierać nadal ogromnie popularną w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporej części odbiorców z kablówką. Jest to rezultatem tego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyróżnia się kilka typów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne i panelowe. Anteny SAT wyróżniają się określonymi właściwościami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Obecnie najczęściej konsumenci wykorzystują jednak modele mające średnicę od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie oddziaływania niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długo.

Co obok anteny satelitarnej jest niezbędne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem potrzebnym do tego, żeby bez trudu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba również wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Konieczny jest także konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), odbiornik satelitarny i kabel antenowy.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]