Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Niewielkie ozdoby z kamienia i innych minerałów od lat znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z rozmaitych wycieczek po Polsce, a czasem nabywamy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj to po prostu ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wykonać przedmioty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale również inne przybory.

Lampa solna – każda z nich jest niepowtarzalna

Lampy solne ładnie wyglądają i łatwo można je dopasować do aranżacji domu, ponieważ występują w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego że nie ma brył solnych o takiej samej strukturze krystalizacji i kształtach. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, m.in. sześcianu lub walca.

Co jest przyczyną popularności lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy generowania ujemnych jonów, równoważących te wyzwalane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. osobom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie emitują te lampy, jest subtelne i uspokajające, więc poleca się kupienie ich osobom cierpiącym na bezsenność albo stres, gdyż z ich pomocą można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a duże bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji mieszkań oraz gastronomii.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]