Czy rękawice na motor są niezbędne kierowcy?

Dowiedz się, gdzie kupić rękawice na motor.

Kupno rękawic na motor stanowi zazwyczaj najmniejszy wydatek na zakupowej liście motocyklisty kompletującego swój ubiór, jednakże ich stosowny wybór jest nadzwyczaj istotny. Liczni specjaliści sądzą, iż są one nawet kluczowym – obok, rzecz jasna, kasku – elementem motocyklowego wyposażenia. W czasie wypadku ludzie automatycznie podpierają się rękoma, w związku z czym to one absorbują większość dynamiki uderzenia. Rękawice na motor muszą więc ochraniać dłonie, ale równocześnie powinny gwarantować im maksymalną swobodę ruchu podczas jazdy. Ich dobór nie jest zatem łatwym tematem. O czym trzeba pamiętać przy ich kupnie? Jak wybrać model, który będzie właściwy do panujących w tym momencie warunków?

Cross, sportowe, miejskie – typy rękawic motocyklowych

Kupując rękawice na motor, należy pomyśleć najpierw o tym, w jakich warunkach będziemy z nich korzystać. Jest kilka odmian rękawic motocyklowych. Rękawice sportowe przystosowane są w głównej mierze do wymogów kierowców ubóstwiających agresywną jazdę. Jeśli jednak przedkładamy bardziej opanowany styl jazdy, powinniśmy kupić rękawice miejskie albo turystyczne (te drugie są zaprojektowane tak, by zagwarantować maksymalny komfort podczas wielokilometrowych podróży). Motocykliści jeżdżący poza szlakiem, powinni z kolei kupić rękawice crossowe, które dedykowane są do względnie wolnej jazdy na miękkiej drodze i nie zaleca się stosować ich do jazdy po asfalcie. Oprócz tego kompletnie osobny typ rękawic stanowią rękawice przeciwdeszczowe, które dają ciepło i ochronę dłoni w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Rękawice na motor – miej na uwadze, z jakich materiałów są wyprodukowane

Przy wyborze rękawic na motor trzeba zawsze zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są one uszyte. Zalecamy te wykonane ze skóry – z reguły bydlęcej, koziej czy też kangurzej, a także te wzmocnione elementami z kevlaru i pozostałymi materiałami o wysokiej wytrzymałości. Warto również wyposażyć się w praktyczne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi m.in. wkładki, które umożliwią komfortową podróż także przy niskich temperaturach.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]