Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Shuttersy w salonie. Więcej szczegółów na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Szutersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się zwykle z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Ale ten element osłony okna można zastosować także w polskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – wyraźnie podnoszą estetykę pokoju

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu wspaniale wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, gdyż to w salonie przyjmuje się gości, jak również przebywa się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Dlatego też wypada zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale jednocześnie przytulne. Opcja wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła docierającego do wnętrza, co pozwala m.in. na lekkie jego ściemnienie, gdy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub całkowite jego zaciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – idealne rozwiązanie dla cierpiących na alergie

Opcja regulacji dostępu światła do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak również z innego powodu – z ich wykorzystaniem można efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma przecież niebagatelny wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Ponadto okiennice typu shutters lepiej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej kurzu aniżeli w zagięciach firan, a ich konserwacja jest niesłychanie prosta i trwa dosłownie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się również w pokoju dziecięcym, w łazience czy w kuchni.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]