Czym się różni roleta ścienna od okiennej?

Pragniesz o roletach w swoich pomieszczeniach, jednak sprawa wygląda na przegraną, gdyż nie można ich zamontować na oknie? Nie trać nadziei. Dla osób takich jak Ty wynaleziono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że montuje się je na ścianie lub suficie. W jakich sytuacjach warto nabyć taki typ rolety? Kiedy rolety ścienne sprawdzą się najlepiej?

Gładkie rolety ścienne

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to model wykonany z gładkiej tkaniny. Taka roleta ma najczęściej półzaciemniający poziom. Przepuszcza część promieni słonecznych do wnętrza, a jednocześnie chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Atutem tych rolet jest łatwa instalacja na suficie albo ścianie. Porównując je do rolet okiennych nie wymagających śrub, wiercenia czy też specjalnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają wywiercenia dwóch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Inną, kluczową różnicą między roletami okiennymi i ściennymi, jest odstęp szyby od rolety. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym większą ochronę przed nagrzewaniem i światłem zapewnia. Rolety ścienne są mocniej odsunięte od szyby niż rolety okienne, z tego powodu najlepiej montować je w pokojach, do których powinno wpadać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej wariant dzień i noc. Tutaj poziom przepuszczalności promieni słonecznych zależy od gęstości splotu tkaniny oraz gramatury materiału, z którego wykonano roletę. Rolety dzień i noc typu zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich unikatowy wygląd, dzięki strukturze z skrzyżowanych pasków, powoduje, że odnajdą się w nowoczesnych, stylowych wnętrzach. Rolety dzień i noc wytwarza się w wariancie ściennym i okiennym. Zależnie od potrzeb czy rodzaju okna można dobrać którąś z tych opcji. Rolety dzień noc rekomendujemy w szczególności do niestandardowych okien, z wieloma kwaterami.