Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To również doskonały sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, sypialni albo gabinetu, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Roleta dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale innych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Odpowiednio dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, więc trafionym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar światła może zakłócić drzemkę lub odpoczynek, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja zaciemnienia lub natężenia światła , przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują również do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i szerokie spektrum kolorystyczne sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli chcesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.