Więcej szczegółów o urządzeniu do drenażu limfatycznego.
Presoterapia to zabieg, którego rolą jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX wieku – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów czerpiących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i miejsca ucisku.
Urządzenie do drenażu limfatycznego – wskazania do wykorzystywania
W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie stosują aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody urządzenie naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób przepływ chłonki. Jest dużo zaleceń do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako pomoc w redukcji cellulitu. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.
Domowy aparat do presoterapii
Szerokie możliwości użycia aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na rozwój tych urządzeń. Dziś osoby na co dzień korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za sprawą przenośnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg drenażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, w związku z tym bez trudu można spakować je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.
Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. zakrzepica czy stany zapalne, które powinno się uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]