Estetyka i trwałość – cechy drzwi drewnianych wewnętrznych

Doskonałym rozwiązaniem aranżacyjnym, używanym zarówno we współczesnych wnętrzach, jak i pokojach utrzymanych w klasycznym tonie, są wciąż drzwi drewniane wewnętrzne. Jakie są plusy drzwi drewnianych? Przedstawiamy główne cechy oraz alternatywę wykonania drewnianych drzwi na wymiar.

Drzwi drewniane z sosny, mahoniu oraz dębu

Drewno to ekologiczny materiał, który zastosowany jako element aranżacji pomieszczenia sprawia, iż jest ono bardziej nastrojowe i ciepłe, a odpowiednio pielęgnowany przetrwa w nienagannej kondycji nawet kilkanaście lat. Obecna technologia umożliwia bardzo dobre łączenie właściwości drewna z wymaganiami współczesnego konsumenta, co owocuje powstaniem drzwi charakteryzujących się gustownym designem i dużą ergonomicznością. Drzwi drewniane klejone trójwarstwowo wyróżniają się odpowiednią izolacją termiczną oraz niewielkim stopniem rozszerzalności – tzn. nie ulegają deformacji. Możliwość pomalowania ich powierzchni jakimkolwiek kolorem, bejcą bądź lakierem sprawia, że tego rodzaju drzwi odnajdziemy w pomieszczeniach przeróżnego typu – zarówno zaprojektowanych w nowomodnym, minimalistycznym stylu, jak i mieszkaniach urządzonych w stylistyce industrialnej. Na rynku dostępne są drzwi drewniane wewnętrzne wykonane z sosny, dębu czy mahoniu, impregnowane lakierami wodnymi, drzwi wewnętrzne dwuskrzydłowe, wersje bez progu lub z progiem i sporo innych rodzajów, które zachwycają estetyką i bardzo dobrze wyglądają przez lata.

Szkło fazowane i witrażowe – drzwi wewnętrzne drewniane na wymiar

Potrzebujesz zamontować w swoim mieszkaniu albo sali konferencyjnej biura skrzydła drzwiowe o nietypowej budowie lub nieszablonowych wymiarach? Potrzebujesz drzwi drewnianych na wymiar? A może fantazjujesz o drzwiach dwuskrzydłowych wewnętrznych? W takim przypadku warto zlecić to zadanie kompetentnym producentom, którzy świadczą bezpłatny pomiar, konsultacje techniczne, jak również opcję wykonania projektu na jednostkowe zlecenie. Oknostol oferuje drzwi wysokiej jakości, jednocześnie daje 5-letnią gwarancję na swoje produkty. Drzwi drewniane wewnętrzne można dostosować do najróżniejszych zamierzeń klienta i przykładowo wykończyć je szybami – między innymi szkłem ornamentowym, bezpiecznym czy witrażowym, co z pewnością zwiększa ich walory estetyczne oraz użytkowe. Nowoczesne wewnętrzne drzwi drewniane bywają także posiadać w zamek z wkładką, a drzwi do WC – w zamek łazienkowy.

Adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]