Jakie cechy lecznicze mają lampy solne?

Szukasz lampy solnej himalajskiej? Koniecznie odwiedź ten adres.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały kolosalną popularność. Trzeba przyznać, że są bardzo estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, gwarantującym przytulną aurę. Ale czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić również korzyści zdrowotne?

Lampy solne – charakterystyka artykułu

Lampy solne to nie wyłącznie śliczne dekoracje wnętrz mieszkalnych, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, nadaje ciepłe, subtelne światło, tworząc sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie czy też kłopoty z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zwykle wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi schorzeniami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, iż jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy sugerują, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń generowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie popularne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale także potencjalne źródło zdrowia oraz właściwego humoru.

Adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]