Jakie właściwości i możliwości zastosowania ma sól himalajska?

Szukasz soli himalajskiej spożywczej? Sprawdź ogrodysolne.pl.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy wiesz jednak, że ma ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – charakterystyka i pochodzenie

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się ślicznym różowym odcieniem, który wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To właśnie fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak i kolor.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt przeróżnych minerałów oraz elementów śladowych, co sprawia, że jest o wiele bardziej odżywcza niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy twierdzą, że sól himalajska może wspierać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, mogą pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Co więcej sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, iż ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp oraz świeczników solnych.

Jakie funkcje ma sól himalajska?

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie jedynie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze zastosowanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść relaksujące doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę oraz dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight stanowią piękny element ozdobny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]