Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Jeśli potrzebujesz kapsułek do ekspresu, koniecznie wejdź na https://cafessima.pl

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go najczęściej w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego popularna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podsunięcie kubka lub filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to także nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to często ok 20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezzasadne niepokoje. W tej chwili do wszystkich popularnych systemów, m.in. Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można kupić kompatybilne kapsułki.

Adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]