Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Dowiedz się więcej o czapsach skórzanych

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Główne cechy czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach przede wszystkim znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Tym samym są polecane dżokejom z niewielkim budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]