Kompletujesz odzież na motocykl? Kup też kombinezon

Zamów kombinezon motocyklowy na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Kombinezony-motocyklowe-131.html.

Korzystanie z motoru łączy się nie tylko z pewnym ryzykiem, ale nierzadko również z niewielkim dyskomfortem. Aby zmniejszyć niekorzystne oddziaływanie niektórych czynników na przyjemność z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednią odzież. Kombinezon na motor albo specjalne spodnie w komplecie z kurtką zablokują odczuwanie pędu powietrza, jak również w razie potencjalnego wypadku z pewnością zminimalizują możliwość doznania przeróżnego rodzaju urazów. Tak niemniej jednak będzie wyłącznie wtedy, gdy kupimy stosowny ich model. Co warto zatem nabyć? Jaki materiał wybrać? Co będzie najlepszym rozwiązaniem – wersja jedno- czy może dwuczęściowa? Na te pytania odpowiadamy w tym wpisie.

Kombinezon motocyklowy jedno- bądź dwuczęściowy. Który kupić?

Jednoczęściowe kombinezony motocyklowe preferują przeważnie uczestniczący w wyścigach zawodowi motocykliści, oraz osoby sporadycznie pokonujące dalekie trasy bez długich przystanków. Zapewniają one najwyższy stopień bezpieczeństwa podczas wypadku. Niestety łączy się to z obniżeniem komfortu ich zakładania, ale i wykonywania w nim innych niż jazda działań, np. odwiedzanie w nim toalety bywa znacznym problemem. Toteż motocykliści, którzy nie jeżdżą wyczynowo, zdecydowanie mogą kupić dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Gwarantuje on optymalną w większości przypadków protekcję, a przy tym łatwiej jest go nałożyć i ściągać.

Kombinezon na motor – z tekstyliów czy skórzane

Typ kombinezonu na motor to natomiast nie wszystko, na co wypada zwrócić uwagę kupując jeden z nich. Równie znaczący jest materiał, z którego jest on wytworzony. Tu można wybierać przeważnie skórę oraz odpowiednie materiały tekstylne. Kombinezony skórzane dają dość małe możliwości wentylacji, ale wyśmienicie zabezpieczają w czasie upadku. Należy jednak zaznaczyć, że poniektóre tekstylia – na przykład kevlar – pod tym względem radzą sobie równie dobrze, a przy tym są znacznie bardziej przewiewne.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]