Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Dowiedz się, gdzie kupić listwy podłogowe

Z pozoru są mało znaczącym elementem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów oraz chronią dolną część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, aby nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i świetnie współgra z eleganckimi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]