Myślisz o dodatkowym ogrzaniu mieszkania? Rozważ biokominek stojący

Gdy nadchodzą jesienne miesiące często marzymy o tym, żeby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, że żyjąc w mieście jest to niemożliwe, gdyż w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy kupić biokominek wolnostojący.

Gdzie spełnią swoje zadanie biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to kapitalne rozwiązanie dla loftów, mieszkań czy eleganckich hoteli. Nie wymagają podłączenia do komina, bowiem wykorzystywane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, skutkiem tego ich mycie jest łatwe, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co najważniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, ważne tylko, aby zapewnić mu właściwą cyrkulację powietrza, bowiem spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości dwutlenku węgla. Nie jest on również montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się okres zimowy albo jeśli zechcemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu schować do czasu aż znowu nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, zwłaszcza tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one również nadzwyczaj stabilne. Czy biokominek może całkiem zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, ponieważ nie produkuje tak dużej ilości ciepła, jak standardowy kominek, jednak jego walory estetyczne powodują, iż jest bardzo pożądanym elementem aranżacji pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dopasujesz do każdego stylu pomieszczenia

Różnorodność biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dobrać do praktycznie każdego stylu wnętrza. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych kolorach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim wzornictwem staromodny kominek. Ci, którzy umeblowali mieszkanie w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, także znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o jajowatym kształcie, które będą dobrze wyglądać się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są wzory w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz spore biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są wyposażone w rolki ułatwiające ich przemieszczanie. Autorem designu wielu modeli są znani i szanowani projektanci.