Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu – to możliwe!

Nawet rezydentom niedużych miast doskwiera problem kiepskiej jakości powietrza. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej Unii Europejskiej. Brak wytycznych dotyczących instalacji grzewczych, jak również sankcji za palenie w paleniskach niebezpiecznych tworzyw (jak m.in. produkty z gumy czy plastiku) oraz trwający przez lata brak ustaw dotyczących instalacji grzewczych, spowodowały wysokie zapylenie powietrza. Wpływa to niekorzystnie na zdrowie obywateli. Czy można wobec tego zatroszczyć się samodzielnie o oczyszczanie powietrza?

Sprzęt do oczyszczania powietrza dla każdego

Kwestia oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie kraje rozwinięte muszą bezwzględnie rozwiązać, jeśli troszczą się o zdrowie ich obywateli. Będzie to niezaprzeczalnie niełatwy i wieloletni proces. Zamiast jednak czekać, aż powietrze polepszy swoją jakość, można już w tej chwili samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Przy użyciu domowych oczyszczaczy powietrza w paręnaście minut można skutecznie odfiltrować drobinki pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), jak również większość grzybów i zarazków, wywołujących częstokroć wiele chorób. Zalety używania urządzenia do oczyszczania powietrza cenią sobie zwłaszcza osoby chorujące na uczulenia bądź astmę, ale i ludzie zdrowi szybko zauważą pozytywny wpływ czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – kup sprzęt z liczącymi się certyfikatami

Osoby osiedlone wzdłuż często uczęszczanych dróg i rezydenci mocno rozwiniętych miejscowości powinni posiadać oczyszczacze, które skutecznie dadzą sobie radę z wysokim zapyleniem powietrza. Idzie tutaj w głównej mierze o przechwycenie drobinek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM10 i PM2.5. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno również wyłapać nie tylko zalążki grzybów, zarazki i bakterie, ale również groźny dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszym otoczeniu w mniejszym lub większym stężeniu. Kupując aparat do oczyszczania powietrza, trzeba upewnić się czy ma ono najważniejsze certyfikaty.