Opony do motocykli – dowiedz się, jak dobrać właściwe

Jeśli chcesz kupić opony motocyklowe, skieruj się na tę stronę.

Bezspornie jednym z kluczowych elementów motocyklu są opony. To jedyne części, które w trakcie jazdy bezpośrednio dotykają nawierzchni drogi, dlatego to one w dużym stopniu wpływają na osiągi, bezpieczeństwo i komfort jazdy. To wystarczające argumenty za tym, żeby ich dobór sumiennie przemyśleć i nie czynić oszczędności na zakupie najtańszego ogumienia. Na co więc zwrócić uwagę, żeby być pewnym, że wybieramy opony wysokiej jakości, a jednocześnie odpowiednio dopasowane do modelu motoru, typu pokonywanych zazwyczaj szlaków oraz naszego stylu jazdy?

Opony motocyklowe – stosować się do wskazówek producenta jednośladu

Każdy model jednośladu ma wskazany konkretny rozmiar opon, którego nie wolno modyfikować. Wprawdzie w przypadku aut zmiana rozmiaru nierzadko może okazać się uzasadniona, to jednak dla kierowców motocykli zwykle źle się kończy. Kupując opony motocyklowe trzeba więc dokładnie stosować się do dyspozycji producenta jednośladu, bo założenie niewłaściwego ogumienia może bardzo mocno wpłynąć na stabilność oraz sterowność pojazdu.

Opony do motocykli – indeks prędkości oraz nośności

Kupując opony motocyklowe, pod uwagę trzeba wziąć też inne ich cechy, dzięki którym dokładniej dopasujemy je do preferowanego stylu jazdy. Niemałe znaczenie ma indeks nośnościsygnalizujący, jaki maksymalny balast zniesie wybrane ogumienie. Najistotniejszy jest niemniej jednak indeks prędkości – wyższy indeks oznacza wyższą prędkość uda się osiągnąć na danym modelu opon.

różnią diagonalne i radialne opony do motocykli?

Podczas kupna opon motocyklowych trzeba zwrócić uwagę też na kształt ich osnowy, czyli karkas. Pod tym względem odróżniamy dwa rodzaje opon – radialne i diagonalne. Te ostatnie, z uwagi na prostą konstrukcję i nadają się głównie do jazdy off-road. Opony radialne zaś charakteryzują się promienistym ułożeniem osnowy oraz wyjątkową sztywnością, co powoduje, że są dobrym wyborem do motocykli sportowych.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]