Osłaniaj usta i nos przed wirusami – o maseczkach ochronnych

Kup maskę ochronną

Do niedawna maseczki ochronne kojarzyły się tylko ze służbą medyczną albo turystami z Japonii zwiedzającymi nasz kraj. Teraz z powodu szerzących się okresowo ciężkich chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, jednorazowe maseczki na twarz oraz te, których można używać kilka razy, są przez Polaków zakładane każdego dnia.

Do czego używane są maski ochronne?

Maski na twarz zakrywają nos oraz usta, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo przedostania się wirusów i bakterii do systemu przez śluzówkę. Niektóre modele masek wyposażone są w transparentną przyłbicę z tworzywa sztucznego, która ochrania całą twarz, a głównie oczy, przez które także może dochodzić do zakażenia. Maseczki na twarz powinny być zakładane przez lekarzy, pielęgniarki czy policjantów, którzy są na co dzień narażeni na bezpośrednią, ciągłą styczność z osobami zarażonymi. Zdrowym osobom takie maseczki przydadzą się do osłony przed groźnymi patogenami w czasie pracy czy podróży komunikacją miejską. Stało się to bezsprzecznie przymusem w czasie zagrożenia zarażeniem się bardzo niebezpiecznym koronawirusem COVID-19.

Jaką maseczkę ochronną na twarz wybrać do powszedniego używania?

Maseczki powinny być komfortowe i zapewniać swobodne oddychanie. Maska powinna mieć styczność z twarzą włącznie nie drażniącą powłoką tkaniny, przykładowo bawełny. Zaleca się kupować maseczki na twarz, które wyprodukowano z stosowanych w branży medycznej, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które przed zapakowaniem zostały wyjałowione. Niektórymi maseczkami można posługiwać się wiele razy, naturalnie pod wymogiem trzymania się zaleceń znajdujących się w dołączonej do opakowania instrukcji.

Adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]