Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych

Znajdź kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy na houseofbeauty.com.pl.

Nawet młoda cera bez mankamentów potrzebuje stosownej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować naturalny tok wyniszczania się tkanek i konsekwencji dłużej utrzymać je w dobrym stanie. Głównie ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest najbardziej podatna na tworzenie się niekorzystnych zmian, wśród których wyjątkowo przykre dla pań, jak i panów, są zmarszczki. Dlatego tak istotne jest, aby stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do wieku i typu skóry. Na szczęście nie będzie to trudne, ponieważ w sprzedaży obecne są kosmetyki dostosowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – co znajduje się w ich składzie?

Jednym z najważniejszych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Stąd kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy w szeregu przypadków zawierają mocznik – komponent, który wiąże cząstki wody i w ten sposób przeciwdziała jej utracie, a przy tym dodatkowo czyni skórę bardziej miękką. Kremy tego rodzaju zawierają również ceramidy – tłuszcze, które także powstrzymują utratę wody, bowiem zapełniają przerwy między komórkami skórnymi. Istotnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest także skwalen. Jest to substancja wchodząca w skład płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy odpowiednim nasyceniu skwalen zwalcza wolne rodniki i pozostałe niepożądane elementy, a poza tym umożliwia substancjom odżywczym wniknąć do skóry.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kremy przeciw zmarszczkom dzielą się na kilka typów. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału jest wiek konsumenta, dla którego dedykowany jest dany kosmetyk. Przy jego doborze powinno się również zwrócić uwagę, do pielęgnacji jakiej części ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się składem od kremu pod oczy albo do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]