Rynny plastikowe czy metalowe – które wybrać?

Kup rynnę metalową na www.regamet.pl.

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia sprawne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej zaleganiem. Nie powinniśmy zatem lekceważyć wyboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co wobec tego powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – jakie elementy je tworzą?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu lub pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a następnie do ścieków.

Rynny metalowe, PCV lub plastikowe – co zamontować?

W ofercie hurtowników dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z różnych surowców – m. in z metalu czy też PCV. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, jak bardzo jest on narażony na opady. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania należy zatem skonsultować ze specjalistą.

Adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08