Sól himalajska różowa i kłodawska – wybierz to co najlepsze

Jeśli potrzebujesz soli kłodawskiej niejodowanej, koniecznie sprawdź http://bit.ly/31DBNDN

Sól to związek chemiczny potrzebny do poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Jakie zalety posiada sól kłodawska oraz różowa sól himalajska? Czemu warto wykorzystywać je w gastronomii?

Zalety różowej soli himalajskiej

Sól kuchenna to jedna z najistotniejszych przypraw, która wspaniale podkreśla smak potraw. Jakkolwiek nadużywanie soli może mieć niepożądany wpływ na zdrowie, to jej rozsądne porcje (w granicach 6 g w ciągu 24 godzin) są konieczne dla właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól dostarcza wszak sód, tj. pierwiastek regulujący podtrzymanie właściwego ciśnienia we krwi i gospodarkę wodną. Jednym z najzdrowszych rodzajów soli jest sól himalajska pochodząca ze złóż szacowanych na prawie 250 mln lat. Produkt ten mieści w sobie mnóstwo cennych pierwiastków i minerałów, między innymi żelazo, magnez czy potas, a jednocześnie nie posiada niebezpiecznych składników i zanieczyszczeń, takich jak metale ciężkie. Różowa sól himalajska znakomicie uwydatnia smak dań i jest do kupienia zarówno w postaci niewielkich, jak i pokaźniejszych kryształków.

Sól kłodawska – źródło żelaza, wapnia i magnezu

Sól kłodawska niejodowana natomiast to produkt o dużym stopniu czystości – zawiera ok. 97% NaCl i jest wspaniałym dodatkiem do naszych przetworów. Jest niezastąpionym źródłem żelaza, wapnia czy magnezu, czyli składników potrzebnych do utrzymania dobrego samopoczucia. Sól kłodawska wydobywana jest w kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie poddaje jej się ługowaniu, dlatego nie traci swoich właściwości i jest bez trudu wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest często wykorzystywana nie tylko w branży gastronomicznej, ale też sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w kosmetyce, lecznictwie i rolnictwie.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]