Środki do usuwania farby olejnej – działanie

Jeśli chcesz zamówić preparat do usuwania farby olejnej, odwiedź tę stronę

W ostatnim czasie problem wandalizmów na murach i ścianach budynków bardzo się nasilił. Najczęściej mają one postać napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, na dodatek zazwyczaj napisy te zawierają treści rasistowskie lub wulgarne. Nie dziwi więc, że zarządcy lub właściciele budynków robią wszystko, by pozbyć się ich z murów. W tym celu najczęściej decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednak pochłania mnóstwo czasu i jest dość kosztowne. Inną opcją jest wykorzystanie środków do czyszczenia elewacji.

Działanie środka do mycia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających komponenty popularnych farb – przede wszystkim różnego rodzaju żywice. Ich specyficzna kompozycja sprawia, że środki tego typu umożliwiają mycie także bardzo porowatych powierzchni. Najlepsze preparaty do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są niebezpieczne dla środowiska i ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na elewację obiektu – w tym celu trzeba skorzystać z wałka bądź dużego pędzla. Po co najmniej godzinie środek trzeba zmyć myjką ciśnieniową lub spłukać wodą.

Dla kogo preparat do usuwania farby olejnej?

Środki do czyszczenia elewacji winny znaleźć się w wyposażeniu wszelkich ekip sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, bo to zwłaszcza fasady nieogrodzonych budynków są narażone na akty wandalizmu. Niewielki pojemnik preparatu przyda się również właścicielom sklepików, firm czy domów jednorodzinnych. Nabycie środka do czyszczenia elewacji to w obliczu konieczności przemalowania ścian po raz kolejny spora oszczędność – zarówno jeśli idzie o czas niezbędny do zrealizowania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]