W jakich branżach znajdują zastosowanie kątowniki aluminiowe

Specjalistyczne części wyprodukowane z aluminium gwarantują stabilność konstrukcji, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Czym są kątowniki aluminiowe i są ich cechy charakterystyczne? W jakich branżach są używane?

Kątowniki aluminiowe – odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne

Kątowniki aluminiowe to elementy konstrukcyjne w kształcie litery L. Charakteryzują się dużą długością oraz stałym przekrojem poprzecznym. Aluminiowa konstrukcja powoduje, że są one bardzo odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne i nie rdzewieją. W grupie kształtowników wyróżniamy również inne typy komponentów – między innymi ceowniki i dwuteowniki. Kątowniki można dostać nie tylko w stacjonarnych sklepach, ale także przez internet. W sklepach online sprzedawane są kątowniki o różnej wielkości, np. 20 mm x 20 mm, 40 mm x 40 mm czy 80 mm x 80 mm, co zapewnia idealne dopasowanie do indywidualnych wymagań odbiorców. Kątowniki sprzedawane online można przyciąć do dowolnej długości.

Kątowniki aluminiowe – uniwersalne zastosowanie

Kątowniki aluminiowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia, między innymi w branży wyposażenia wnętrz, przemysłowej czy wystawienniczej. Używa się ich do konstruowania statywów, barier ochronnych, reklam itd. O tak uniwersalnym zastosowaniu przesądza przede wszystkim surowiec, z którego są zrobione. Aluminium jest bowiem nie tylko wyjątkowo trwałe i jednocześnie lekkie – to także materiał, z którego można uzyskać surowce wtórne oraz bez problemu modelować przez wyginanie.

Adres:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]