Zabawki dla kilkumiesięcznych dzieci – kupuj je z rozwagą

Maluchom już od pierwszych dni życia towarzyszą wszelkiego typu zabawki. Rzecz jasna najbardziej ukochane są najczęściej te, które brzdąc może objąć rączkami i z którymi najczęściej tworzy bardzo silną emocjonalną więź. O tym, jak intensywna jest więź dziecka z zabawką, stanowi to, że większość z nas pamięta swojego ulubionego misia czy lalkę z okresu dzieciństwa, a może cały czas posiada je w ramach pamiątki.

Czym powinny wyróżniać się maskotki dla niemowląt i noworodków?

Niemowlęta i noworodki nie umieją jeszcze bawić się zabawkami. Częstokroć zakupione z okazji narodzin dzieci misie oraz lalki przez kilka miesięcy stanowią zaledwie część wystroju pokoju dziecinnego. Nie oznacza to jednakże, że dziecko nie ma na co dzień z nimi kontaktu – przecież od pierwszych chwil budzą one jego ciekawość. Niemowlę zasypia w ich sąsiedztwie w łóżeczku i sięga po nie podczas zabaw z rodzicem. Skutkiem tego, zabawki dla niemowląt i noworodków muszą wyróżniać się najwyższym poziomem bezpieczeństwa.

Lalki i zabawki dla niemowląt nie powinny posiadać twardych detali, nade wszystko tych niewielkich (przykładowo oczu czy guzików), które łatwo mogłyby się odczepić i które dziecko mogłoby wsadzić sobie do ust i przełknąć. Mając na uwadze zdrowie malucha należy kupować zabawki, które wyprodukowane są z materiałów nieprzetworzonych oraz takich, które nie wywołują alergii. Przed zakupem bezwzględnie należy sprawdzić, czy zabawka spełnia w pełni normy bezpieczeństwa (symbol CE), jak również czy jest przystosowana dla niemowląt i noworodków. Takie przytulanki i akcesoria dla dzieci mają oznaczenie 0+.

Zabawki a rozwój niemowląt

Pierwsze tygodnie życia malucha są nadzwyczaj ważne dla jego prawidłowego rozwoju. To czas, w którym niemowlę poznaje barwy, uczy się chwytać i upuszczać różne obiekty, jak również kształtuje swój zmysł słuchu i dotyku. Żeby pobudzać rozwój sensoryczny najmłodszych, zabawki dla niemowląt częstokroć cechują się intensywną kolorystyką i mają odstające detale, które będą w stanie chwytać drobne ręce dziecka albo które wydają miłe dla ucha dźwięki (np. szelest). Ciekawe są również pluszaki, które rozwijają zmysł dotyku malucha – mogą być wytworzone z tkanin o różnorodnej teksturze czy też posiadają moduły o różnorodnym stopniu miękkości.

Niemowlę z pluszowym króliczkiem Galerii Bukowski
Niemowlę z pluszowym króliczkiem Galerii Bukowski

Zabawki dla najmłodszych w Galerii Bukowski

Oryginalne zabawki dla noworodków i niemowląt oferuje Galeria Bukowski, producent szytych odręcznie misiów oraz innych pluszaków dla dzieci w różnym wieku. W dziale dla najmłodszych zakupić można kilka typów indywidualnie opracowanych zabawek, które bez wątpienia pokocha każde dziecko. W sklepie można nabyć m.in. maskotki z rodziny The Patchwork Family, które przyciągają uwagę swoją nieprzeciętną kolorystyką, a także wydające nadzwyczaj subtelne brzmienia pluszowe grzechotki, puszyste w dotyku i przystosowane do dłoni kilkutygodniowych dzieci. Praktyczne na co dzień są kocyki-przytulanki, na których można kłaść noworodka podczas zabawy. Mają one wystające elementy aktywizujące zaciekawienie najmłodszych i ozdobione są główkami różnych zwierzątek, więc mogą także być przytulanką (to tzw. comfort blanket).

Wyjątkową serią zabawek są maskotki z kolekcji Ziggy – są to misie upodobnione na inne zwierzaki. Wykorzystując je rodzice spędzą wiele godzin na ciekawej zabawie z dzieckiem, na przykład pokazując mu, jak zwierzątko przeobraża się w parę sekund w całkiem inna maskotkę. Oddzielny dział w sklepie stanowią natomiast misie idealne na upominek z okazji przyjścia na świat, chrztu lub celebrowania pierwszych urodzin dziecka.

Wszystkie pluszaki i zabawki dostępne w sklepie Galeria Bukowski są zgodne z surowymi normami bezpieczeństwa, a ich utrzymanie w czystości jest niezmiernie łatwe – można prać je w pralce oraz ręcznie. Maskotki z wyszywanymi oczkami mogą służyć do zabawy już od wczesnych chwil życia.