Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Środki do dezynfekcji znajdziesz na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Profesjonalne środki odkażające pozwalają zachować czystość różnorodnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są wykorzystywane? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki odkażające – działanie i ich zawartość

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na organizm człowieka. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków dezynfekujących z reguły wchodzi alkohol, chlor, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, a także sporo innych komponentów. Do często stosowanych środków należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz żele.

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – w kuchniach, na stołówkach, laboratoriach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania toalet, blatów, podłóg, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy myciu blenderów, krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]