Basen dla niemowląt coraz popularniejszy

Choć nawet dekadę temu zajęcia na basenie dla noworodków nie były popularne wśród mam, to obecnie coraz częściej jedna z nich decyduje się na to, by zapisać swoje pociechy na basen. Dla niemowląt taka aktywność jest bowiem doskonałym ćwiczeniem, pozwalającym na szybszy rozwój ich zdrowia. Dobrze też dodać, że – wbrew opiniom wielu kobiet – na basen możemy wybrać się z dzieckiem bardzo szybko, bo nawet od 3 miesiąca po urodzeniu. Jednak miejmy na uwadze, iż bobasy będą naprawdę bezpieczne jedynie wówczas, gdy udamy się z nimi na właściwe ćwiczenia prowadzone przez doświadczonego instruktora. Jak zatem je znaleźć? O czym musimy pamiętać przy poszukiwaniach? I co osiągniemy wybierając basen dla niemowląt?

Basen dla niemowląt – mocne strony

Kluczowym plusem pływania niemowląt jest z pewnością to, iż wszechstronnie wspiera rozwój maluchów. Dzięki ćwiczeniom na basenie szybciej rozwijają się płuca, wzmacnia się układ mięśniowy, zaś delikatne wciąż stawy dzieci nie będą obciążone, dzięki czemu minimalizuje się niebezpieczeństwo nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to również świetna metoda na naukę zborności ruchowej, przez co dzieci szybciej stawiają pierwsze kroki. Dobrze też zaznaczyć, iż ćwiczenia na pływalni prowadzone są z pozostałymi dziećmi – będą więc wspaniałą okazją do zawiązania pierwszych relacji z rówieśnikami.

Bezpieczeństwo na basenie dla niemowlaków

Wiele osób niesłusznie jest przekonanych, że ćwiczenia na basenie dla niemowląt stwarzają czasem pewne niebezpieczeństwo, a wystarczy z głową podejść do wyboru ekipy, jaka organizuje takie ćwiczenia. Szczególnie istotne będzie na pewno to, by były one nadzorowane przez sprawdzonych instruktorów, którzy po pierwsze zatroszczą się o ochronę niemowląt przebywających w wodzie, ale również przygotują właściwe ćwiczenia, dzięki czemu te dobrze wykorzystają chwile na pływalni, a także będą miały z tego zdrowotne oraz emocjonalne zyski.