Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Po więcej informacji o laserowej korekcji Kraków kliknij tutaj.

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, dostęp do różnych zawodów czy wygoda w codziennych sytuacjach – to zaledwie niektóre z powodów, które przekonują ludzi do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio ciągle wzrasta, na co wpływ ma z pewnością coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia) oraz niezwykle niskie niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji. Za decyzją o wykonaniu zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze problemy, bowiem są czwarty (zaraz po zwyrodnieniu plamki, jaskrze oraz zaćmie) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy co trzeci mieszkaniec Europy.

Laserowa korekta wzroku czyli modelowanie rogówki

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć wspaniałe efekty. Redukując jej obwód i podnosząc środek, można natomiast wyeliminować dalekowzroczność. Aktualnie najpopularniejszym rodzajem lasera stosowanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie wiązki światła IR. Pozwala to na przeprowadzenie precyzyjnego formowania, a równocześnie redukuje niebezpieczeństwo uszkodzenia innych części rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad widzenia przemawia sporo argumentów. Główne z nich to w szczególności dokładność, mała inwazyjność, efektywność i niskie ryzyko powikłań. Trzeba napomknąć też o tym, że zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Zanim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, trzeba wiedzieć o tym, iż w niektórych przypadkach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza choroby oczu jak przykładowo zaćma, wiek poniżej 21 roku życia, karmienie piersią i ciążę, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca czy choroby autoimmunologiczne.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]