Czym są dożylne wlewy witaminy C?

Kwas askorbinowy to pierwiastek o szerokim zastosowaniu, który zwalcza rozmaite schorzenia i wspiera układ odpornościowy. Stosowany jest zwłaszcza w czasie jesienno-zimowym. Od niedawna witaminę C używa się w dodatkowy sposób – przy bardzo ostrych chorobach. Zweryfikujmy więc na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.

Dożylne wlewy witaminy C – niezwykle silne stężenie

Witamina C jest składnikiem odpowiedzialnym za poprawne funkcjonowanie organizmu człowieka. Musimy przyjmować ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z owoców), ponieważ sami nie jesteśmy w stanie jej stworzyć. Współczesna medycyna od lat weryfikuje wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie niebezpiecznych schorzeń – chorób reumatycznych, niewydolności układu krążenia oraz wielu innych. Nauka weryfikuje szczególnie wpływ witaminy C na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre doświadczenia starają się dowieźć, że wprowadzenie alternatywnej kuracji może zapewnić dużo lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu dużych dawek tej substancji do organizmu. Wlewy sięgają nawet 10 gramów, jest to więc bardzo mocne stężenie, które pomoże zwalczyć wiele poważnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – słuchaj zaleceń specjalisty

Sposób aplikowania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, zmniejsza możliwość pojawienia się działań ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku standardowych metod (np. doustnych). Dzięki temu choroby serca mogą zaniknąć, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc rezultaty mogą być rewelacyjne. Żeby zobaczyć ostateczne skutki, leczenie musi trwać około miesiąca, a stężenia witaminy precyzyjnie weryfikowane przez lekarza, który decyduje o przebiegu leczenia.