Etapy zakładania implantów zębowych

Najlepszym sposobem na pozbycie się ubytków w uzębieniu są implanty zębowe. Sprawdzą się zarówno gdy brak nam pojedynczych zębów, jak i całkowitego bezzębia. Ich głównymi zaletami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant zęba wraz z ceramiczną koronąwygląda tak samo jak naturalny ząb. Ich założenie jest też mniej przykre dla pacjenta aniżeli założenie mostu czy pełnej protezy – nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ten zabieg i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.

Implanty zębowe – kolejne kroki terapii

Zabieg wszczepienia implantów zębowych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Poza nim ważne jest też stosowne nastawienie i poradzenie sobie z nerwami. Następnie dentysta nacina dziąsła. To pozwala na dotarcie do kości i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To najbardziej skomplikowany etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i precyzji. Dokładność ważna jest także przy umieszczeniu implantu zębowego w kości. Kiedy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a środki znieczulające

Myśl o założeniu implantu stomatologicznego rodzi u części osób obawy związane z potencjalnym silnym bólem doświadczanym podczas zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie lęk ten jest zupełnie nieuzasadniony. Współczesna implantologia korzysta z niezwykle efektywnych środków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie podatni na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które całkiem usunie problem strachu przed leczeniem stomatologicznym.