Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie

Mocne i białe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie codziennie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – odzyskaj zdrowe i perłowe zęby

Czyszczenie jamy ustnej po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe zabiegi wybielające (pasty, paski, soda oczyszczona), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najczęściej wybierane? Stomatolodzy szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje świetne efekty już po kilku zabiegach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest całkowicie bezpieczny dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od przeglądu stanu uzębienia. W dalszej kolejności za pomocą specjalnego wzornika oznacza się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważne jest także precyzyjne dobranie PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście tonów, rezultaty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Znakomite rezultaty przynosi również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.