Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie rześkości wytwarzają jony ujemne, które powstają się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie i otoczenie oraz tłumią przykre zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w rezultacie oddziaływania silnego pola magnetycznego, emitowania ekstremalnej ilości ciepła bądź wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak telewizory, laptopy czy drukarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobroczynne jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, należy użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wychwycić dym papierosowy, niebezpieczne wirusy i drobnoustroje czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie ustawicznego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, zaleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w biurach, szkołach, przychodniach medycznych czy urzędach, a więc tam, gdzie ważne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.