Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

Nie wszystkie schorzenia uzębienia jesteśmy w stanie zlikwidować zwykłymi sposobami. Jeśli są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem jest zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się na przykład w razie dużych ubytków zębów, uszkodzonych dziąseł, konieczności umieszczenia implantów czy koron i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju guzy bądź owrzodzenia. Które metody bywają zatem stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, aby zabiegi były komfortowe i nie spotkały nas przykre pomyłki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia tkanek i dłutowania. W razie sporych ubytków lub pacjentów po złamaniach potrzebne jest niekiedy odbudowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów czy owrzodzeń – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych problemów. Dobrze zatem napisać parę słów na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze jest z pewnością to, by wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria oraz, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Dużą wagę ma także atmosfera w poradni i podejście dentysty do chorych – wiele mówią nam o nim opinie wcześniejszych klientów, a te znajdziemy na przykład w internecie lub w gronie znajomych.