Oczyszczacz powietrza – jak działa?

Polacy pomału przekonują się, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: roztocza, spaliny pojazdów, pyły zawieszone PM2.5, sadzę czy mikroorganizmy i wirusy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminują?

Dzisiaj najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5. Model Airdog X5 efektywnie i szybko eliminuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne i łatwe w obsłudze.