Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Dawniej osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to jednak najlepsze wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie bardzo komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, ale również wykazują wiele innych plusów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo efektów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Implantologia – jak przebiega leczenie?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać zimne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się palenia papierosów, alkoholu oraz gorących dań. Ważne będzie również wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zmniejszają ból i opuchliznę.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – z tego powodu bardzo istotne okazuje się to, aby znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek i trudności ze zdrowiem? Dobrze zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na istotne wskazówki.