Przyczyny i leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o zabiegu 2RT, znajdziesz na https://bit.ly/2SCeFUr.

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to schorzenie wzroku, które dotyka ludzi w starszym wieku i wyraźnie wpływa negatywnie na jakość widzenia. W dzisiejszych czasach wyspecjalizowane kliniki oferują nowoczesne metody korekty wzroku tej niedyspozycji. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia komfortu życia.

Leczenie starczego zwyrodnienia plamki żółtej – czy jest wykonalne?

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej wyróżniająca się największym skupiskiem światłoczułych czopków – to za jej sprawą widzimy wyraźnie. AMD jest przypadłością, która objawia się pogorszeniem ostrości wzroku oraz zaburzeniem obrazu. Rozróżniamy postać mokrą oraz suchą tej dolegliwości. Na zwyrodnienie plamki żółtej cierpią przeważnie osoby, które skończyły 50. rok życia, natomiast etiologia schorzenia nie została wciąż w pełni poznana. Zakłada się jakkolwiek, że za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada szkodliwy tryb życia – m. in. palenie tytoniu, nadwaga bądź długotrwała ekspozycja na światło UV. Kluczowe mogą być również czynniki genetyczne oraz pozostałe choroby występujące symultanicznie, np. hipertensja lub cukrzyca. Dzisiejsza medycyna wypracowała na szczęście techniki, które skutecznie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD jest przeprowadzane z użyciem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT działa skutecznie na suchą postać AMD.

Leczenie AMD – czy jest inwazyje?

Specjalistyczny laser nanosekundowy 2RT działa na zmienione komórki oka przy tym nie wywołując uszkodzeń w receptorach siatkówki. Ten sposób leczenia nie jest ryzykowny, dlatego może być przeprowadzany u wielu grup pacjentów zagrożonych wadą bądź utratą wzroku. Technologia laserowa stymuluje komórki do odbudowania się i przerywa procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT polepsza metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – w czasie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Przed przystąpieniem do zabiegu oko znieczula się miejscowo, a sam zabieg trwa ledwie kilka minut.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]