Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się także w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeżeli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z czego wytwarza się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – materiały

Na samym początku należy wspomnieć, iż implant zęba to wyłącznie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się wysoką trwałością. Jego ogromną zaletą jest również to, że nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z czego wytwarza się korony implantów stomatologicznych?

Zróżnicowanie tworzyw, z których wytwarza się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a oprócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce zębów tylnych.