Szkolenia pierwszej pomocy

Coraz więcej przedsiębiorstw proponuje prowadzenie szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Różnią się metodami, ceną i długością. Z tego powodu warto wiedzieć uprzednio, co jest szczególnie ważne przy ich wybieraniu.

Szkolenia z pierwszej pomocy – dla kogo?

Kurs z pierwszej pomocy przyda się każdemu. Nie wszyscy musimy umieć grać na pianinie lub mówić po włosku, jednak wszyscy powinniśmy nauczyć się niesienia pomocy innym w sytuacji niebezpieczeństwa. Bez względu na wiek należy wiedzieć, jak unieruchomić złamaną kostkę albo jak udrożnić drogi oddechowe. Świadkiem groźnego zdarzenia możemy być w każdej chwili: w drodze do pracy, na wyjeździe, w szkole. Niezmiernie ważne jest, abyz kursu 1. pomocy skorzystali uczniowie szkół, a także pracownicy dużych i małych firm.

Ile kosztują szkolenia z pierwszej pomocy?

Cena kursu 1. pomocy jest uzależnionazależy od jego czasu trwania oraz liczby rozmiaru grupy. Im więcej godzin zajęć oraz partycypantów, tym koszt na 1 osobę jest niższy. Jednakże, im mniej osób, tym więcej się nauczymy. Możemy oczekiwać zniżek w przypadku szkolenia dla kilkunastu osób. Ponadto, w Internecie można znaleźć też szkolenia otwarte – dla bardzo dużych grup. Nie musimy dopinać spraw organizacyjnych i zbierać grupy, a jedynie zapisujemy się na wybrane szkolenie.