Terapia małżeńska – kiedy warto wziąć w niej udział?

Na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/ poznasz wykwalifikowanego specjalistę, który pomoże Ci w terapii małżeńskiej UK.

Każde małżeństwo może wpaść w różnorodne problemy. Na szczęście teraz można się z nimi uporać wyjątkowo skutecznie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy jest skuteczna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary zmagające się z rozmaitymi trudnościami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć kryzysy mające związek z niedochowaniem wierności jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często konieczne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby małżonków czy członków ich rodzin. Jest przydatny w momencie, gdy pomiędzy mężem i żoną pojawiają się konflikty, których nie są w stanie rozwiązać samodzielnie. Udział w terapii małżeńskiej pomaga również pokonać trudności oraz scementować partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku temu ich związek rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Podkreśla on, że związek to nie wyłącznie branie, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn , które legły u podłoża partnerskich problemów. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską zdobyły umiejętności niezbędne do tego, by skutecznie pokonywać trudności w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że na chwilę obecną bez trudu można spotkać polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim usprawnia proces terapii i zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Też na emigracji można powalczyć o swoje małżeństwo, które bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z rozmaitymi kłopotami. Powinno się pamiętać, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej partnerstwo jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339